Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Image not available

LCL-Klub Karate "NIDAN" - Zielona Góra

Mistrzostwa krajowe i zagraniczne dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Image not available

LCL-Klub Karate "NIDAN" - Zielona Góra

Zgrupowania sportowe w okresie ferii zimowych i wakacyjnych.

Image not available

LCL-Klub Karate "NIDAN" - Zielona Góra

Zajęcia karate dla najmłodszych - Program "Mały Karateka".

Image not available

LCL-Klub Karate "NIDAN" - Zielona Góra

Zgrupowania sportowe karate - (Ichigo Ichie) - Mega Spirit TEAM !!!

Image not available

LCL-Klub Karate "NIDAN" - Zielona Góra

Zajęcia w klubie - dzieci i młodzież w różnym wieku

Kim jesteśmy i co robimy

" ... Podobnie jak gładka powierzchnia lustra odbija każdy przedmiot, który się przed nią znajdzie i jak zaciszna dolina rozbrzmiewa najlżejszym nawet dźwiękiem, tak też człowiek studiujący karate musi stać się czysty, musi wyzbyć się wszelkich samolubnych i złych myśli, aby móc właściwie reagować na wszystko, co może go spotkać..."

Gichin Funakoshi

 

Zdaniem autorytetów …

Karate doskonale zapobiega wadom postawy i skoliozom u dzieci.

Praktyka karate tradycyjnego oparta jest na ruchu całego ciała, począwszy od zaangażowania psychicznego przez oddychanie, które kontroluje pracę mięśni, a w efekcie technikę karate.

Włodzimierz Kwieciński, Prezes PZKT 8 Dan.

 

Misja …

Naszą misją jest popularyzacja karate tradycyjnego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Upowszechnianie tej pięknej sztuki samoobrony jako rekreacji ruchowej oraz profilaktyki zdrowotnej.

KK „NIDAN” …

Klub Karate "NIDAN" to przede wszystkim ponad 20 letnie doświadczenie w pracy instruktorskiej i trenerskiej w karate tradycyjnym. Jesteśmy członkiem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Przez wiele lat naszej działalności możemy pochwalić się licznie zdobywanymi medalami na zawodach rangi Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Ogólnopolski program „Mały Karateka” …

Od 2012 roku rozpoczęliśmy nowoczesne zajęcia ruchowe z elementami karate tradycyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat). Zajęcia są prowadzone bezpośrednio w przedszkolach.

Założeniem programu jest edukacja poprzez trening karate. Jest to specjalny program ćwiczeń dostosowany do wieku i możliwości psychofizycznych dziecka, uzupełniony o gry i zabawy ruchowe. Bardzo ważnym elementem zajęć jest szczególna troska o właściwe ustawienie sylwetki, ćwiczenia rozciągające oraz rozwijające symetrię i dynamikę ruchów. Dziecko poprzez zajęcia uczy się koncentracji i dyscypliny.

Program „Karate Skrzat” …

Program ten jest zaczerpnięciem metody treningowej z „Małego Karateki”, gdzie zajęcia prowadzone są w zorganizowanych grupach poza przedszkolem w formie zbliżonej do normalnego treningu. Bardzo często razem ze swoimi pociechami ćwiczą rodzice.

Zajęcia karate tradycyjnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych …

W wielu szkołach na terenie Zielonej Góry jak i okolicach (Drzonków, Krosno Odrzańskie, Czerwieńsk) prowadzimy zajęcia karate tradycyjnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wiele z tych osób osiąga wspaniałe wyniki sportowe na arenach Polski, Europy i Świata.

Zgrupowania letnie i zimowe …

Dwa razy w roku dla wszystkich chętnych (nie tylko dla ćwiczących karate) organizujemy zgrupowania letnie i zimowe. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem na które wyjeżdżają nawet całe rodziny.

Szkolenie krajowe i międzynarodowe …

W celu podnoszenia umiejętności wszystkich ćwiczących, zawodników jak i kwalifikacji instruktorów organizujemy szkolenia krajowe i międzynarodowe na które zapraszamy autorytety świata karate.